Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Beseda o šelmách

Velké šelmy mezi šesťáky

Ne, nebojte se, nikdo v šesté třídě neřádí jako lítý dravec (snad jen někdy o přestávkách…)! Chceme vám podat zprávu o přírodovědném programu o rysech, vlcích a medvědech, našich největších šelmách, se kterým k nám na konci ledna zavítal Mgr. M. Bojda z Hnutí Duha. Od začátku byl nadšený z toho, kolik jsme o  nich už věděli, ale samozřejmě že jsme se díky němu postupně dověděli spoustu dalších nových informací a zajímavostí. Třeba díky sádrovým odlitkům jsme mohli srovnat své a jejich tlapky, tedy u medvěda spíš obří tlapy, povídali jsme si taky o jejich váze a velikosti a srovnávali jsme je třeba s našimi domácími mazlíčky. Ohromilo nás, jak jsou vlci i rysy zdatní sportovci, a též třeba že ne všichni medvědi celou zimu prospí v brlohu. Přemýšleli jsme nad způsobem jejich života i tím, proč do naší krajiny patří. Hodně jsme debatovali o tom, co dělat, kdybychom v lese uviděli medvěda. A co nás bavilo nejvíc? Videa z fotopastí! Byla milá, napínavá, legrační i poučná, stejně jako celá beseda.

Žáci 6. třídy a M. Václavková