Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Podpora nadaných žáků

Podpora nadaných žáků

 

V letošním školním roce jsme otevřeli specializovaný předmět pro bystré a nadané děti na druhém stupni, a to konkrétně v angličtině. Jednou týdně se zde věnujeme nadstandardním tématům, gramatice, poslechu i konverzaci. V malé skupině, kde je možno lépe zohledňovat individuální osobnostní rysy žáků, uplatňujeme náročnější výukové metody a pracujeme s obtížnějšími materiály i zdroji, než jaké se používají v běžných hodinách. Jde nám o to využít potenciál nadaných dětí tak, aby se hlouběji rozvíjel a žákům přinesl ještě větší radost a užitek ze vzdělávání s ohledem na jejich budoucnost.

Cílená péče o talentované děti patří mezi dlouhodobé vize školy a výše zmiňovaný předmět pedagogické intervence je jeden z kroků, které budeme při jejím naplňování napříč výukou dále propracovávat a využívat. Děkuju rodičům, že využili možnost své děti do rozšiřující výuky přihlásit, a také svým odvážným žákům, že se nebojí ve škole
o hodinu déle, než musí podle rozvrhu, trénovat své šedé buňky mozkové.

 

Mgr. Miluše Václavková