Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Divadlo na schodech

Divadlo na schodech

 

Na Tři krále u nás ve škole proběhlo tradiční divadlo na schodech v anglickém jazyce aneb Ježíškovo zrození. Režie a scénář Mgr. Miluše Václavková, účinkují žáci 8. třídy 👍

 

Po několikaleté pauze jsme zase hráli divadlo na schodech. Letos se ho ujala osmá třída a opět bylo dvojjazyčné česko-anglické a pro celou školu. Předvedli jsme příběh o narození Ježíška. Vzali jsme to z gruntu – od zvěstování archanděla Gabriela až po útěk svaté rodiny do Egypta. A protože v osmé třídě jsou i zdatné zpěvačky a hudebnice, obohatili jsme vystoupení také o živou hudbu, což dodalo hře hřejivé kouzlo. Podle malých i velkých diváků usazených na schodech se vánoční hra opravdu podařila. Místy se smáli, místy byli napjatí a některé naše divadélko i dojalo. Nakonec byli osmáci odměněni velkým potleskem, který si plně zasloužili. Všichni se aktivně zapojili, připravovali kulisy, sháněli rekvizity a kostýmy, vymýšleli aranžmá scén a statečně na sebe brali záskoky, když třídu postupně kosila chřipka. Při nácviku i hraní pracovali ukázkově a myslím, že to byla pro nás všechny krásná zkušenost. Děkuju žákům osmé třídy za energii, spolehlivost, vynalézavost a trpělivost, paní asistentce J. Konečné, panu učiteli J. Suralovi a panu školníkovi F. Večeřovi za ochotu a velkou pomoc při přípravě. Třeba si to někdy zopakujeme!

 

Miluše Václavková