Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Exkurze do Vídně

Exkurze do Vídně

 

Těsně před vánočními svátky jsme tak trošku z podnětu některých žáků uspořádali exkurzi do předvánoční Vídně. Protože starší žáci toto město již navštívili, dostali možnost žáci 5., 6. a 7. třídy spolu s jejich rodiči i prarodiči.

Toto město, které se díky společnému vývoji hodně podobá Praze, je svou vánoční výzdobou a vánočními trhy velmi proslulé. Nasvícené ulice, stromečky, svítící řetězy a velké lustry nad pěšími zónami, k tomu krásné tržnice se spoustou stánků plných vánočních suvenýrů a dobrot.  A to vše v kulisách historického města. I když podobně vypadá dnes i spousta našich měst, Vídeň je přece jen ještě o něco dále.  Cílem ale nebyly jen trhy, prošli jsme historické centrum a navštívili třeba chrám sv. Štěpána nebo místa spojená s Habsburky a Marií Terezií. A mnozí žáci využili při komunikaci své jazykové schopnosti jak z angličtiny, tak z němčiny.

Chtěli bychom poděkovat radě rodičů za ochotu a spolupráci při realizaci této akce. Věříme, že se exkurze všem zúčastněným líbila a zážitky jim zpestřily konec roku a vánoční svátky.

Jindřich Surala