Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Exkurze VIII. a IX. třídy do koncentračního tábora do polské Osvětimi

Osvětim

 

Na začátku listopadu se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili exkurze do koncentračního tábora Osvětim v Polsku. Nejprve jsme absolvovali návštěvu v Osvětim I., což jsou bývalá kasárna ve městě, která byla přebudována na koncentrační tábor. Zhlédli jsme různé sbírky, které odhalují nacistická zvěrstva (oblečení, boty, brýle, lidské vlasy aj.) Na závěr jsme prošli jedinou zachovanou plynovou komorou a krematoriem. Následně jsme přejeli do Osvětim II. – Březinka. K vidění je obrovský prostor plný trosek po zahlazování stop a jen několik dochovaných dřevěných baráků.

Tato exkurze vždy působí na žáky velmi emotivně. Na vlastní kůži se totiž setkávají s hrůzami, které lidé museli zažívat před osmdesáti lety. A i v této nelehké době je nezbytné dětem neustále připomínat, jak křehký je lidský život, svoboda a demokracie.

 

Mgr. Petra Pospíšilíková